• Lövészet

• 2024. január 18-án Danič Dávid Károly 7. osztályos tanulónk ismét szerencsét próbált a lövészet terén. Egy másik lövészbajnokság járási fordulóján, ezúttal Vágsellyén, kitűnő teljesítményének köszönhetően az 1. helyen végzett. Gratulálunk a kiváló eredményhez! Sok sikert kívánunk a kerületi fordulóhoz ! Büszkék vagyunk rád!

• Angol olimpiász

• 2024. január 17-én Bugár Abigél, iskolánk 9. osztályos tanulója, Vágsellyén részt vett az angol olimpiász járási fordulóján, amin az előkelő 4. helyen végzett. Szívből gratulálunk az elért eredményhez!

Felkészítő pedagógus: Mgr. Szekeres Éva

• Sportolás az iskolában

• A sportolás segít az egészség megőrzésében, a stressz csökkentésében. Önbizalomnövelést eredményez, képességek fejlesztését idézi elő.

E miatt az okok miatt iskolánk alsó tagozatos tanulói szakszerű edzésprogramon vehettek részt.

• Adventi sakkbajnokság

2023. dec. 22-én adventi sakkversenyt tartottunk. A megmérettetést iskolánk igazgatónője:

Mgr. Száz Éva nyitotta meg.

Az alsó és felső tagozatos lányokat és fiúkat külön értékeltük.

A versenyen a következő eredmény született:

Alsó tagozat- lányok

1. hely: Molnár Júlia

2. hely: Győri Hanna

3. hely: Rehák Linda

3. hely: Gjergji Lilien

Alsó tagozat- fiúk

1. hely: Baros András

2. hely: Szalai Máté

Felső tagozat- lányok

1. hely: Kunc Olívia

2. hely: Šìpoš Kiara

3. hely: Horváth Zsófia

Felső tagozat- fiúk

1. hely: Varga Viktor

2. hely: Laky Balázs

3. hely: Budai Mátyás

A verseny győztesei serlegeket, okleveleket, érméket, csokikat kaptak, melyeket a Deáki Alapiskola mellett működő Szülői Munkaközösség biztosított. Köszönet érte!

Köszönjük a szervezők munkáját is!

Egy fantasztikus délelőttöt töltöttünk együtt!

• Karácsonyi ajándékozás

Nincs szebb és értékesebb a szívből jövő ajándéknál.

A Deáki Alapiskola tanulói 2023. dec. 22-én megajándékozták osztálytársaikat.

Pillanatképek a karácsonyi ajándékozásról.

• Könyv- és játékbörze

A Deáki Alapiskola 2023. december 21-én könyv és játék vásárt tartott. Az olvasni vágyók több típusú könyv, játék közül válogathattak.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a hozzájárulásokat. Köszönjük!

• Színház

• Valahol messze-Magyarországon, Seholsincs-országban egy hazalátogató orvos

fokozatosan szembesül azokkal a dolgokkal, amikről az ott élők megegyezésesen

hallgatnak vagy éppen tevőlegesen részt vesznek benne. Tétlen és cinikus szemlélőből

kellene felelős cselekvővé válnia - kérdés, lehetséges-e ott erkölcsösen cselekedni, ahol

már az Isten is hallgat. Ez volt a témája Schwechtje Mihály: Az örökség című drámájának, melyet december 20-án tekintettünk meg. Ez a mű 2020-ban a Legjobb magyar dráma díját nyerte el. Több olyan témát is feszegetett a mű, amely a prevenciós előadások része.

• Az "1.karácsony pulcsis nap"

• December 19-én megrendeztük az "1.karácsony pulcsis napot". Megkerestük a különféle motívumú karácsonyi pulóvereinket, hogy egy kis vidámságot, ünnepet vigyünk mindennapjainkba.

A tanárok és diákok egyaránt felvették a színesebbnél színesebb darabokat, melyeket csak most tudunk igazán hordani.

• A Pislákoló mécses vers-és prózamondó verseny

• A Pislákoló mécses vers-és prózamondó versenyt december 16-án tartották Komáromban a Selye János Egyetem termeiben. Iskolánkból 8 tanuló adta elő már a karácsonyra, mint a szeretetet ünnepére hangolódva vallásos,vagy mély emberi érzésekről szóló versét, prózáját. Mindannyian remekeltek. Arany sávos 1. helyezett lett Bugár Abigél, ugyancsak arany 1.helyet ért el Kment Zoe. Arany sávos 3.helyet érdemelt ki Rehák Linda, valamint szintén arany sávos besorolást kapott Gjergji Lilien. Ezüst sávosaink: Bukovsky Zsófia, Gjergji Izabella és Szalóczi Boglárka, továbbá bronz sávos lett Budai Mátyás. Gratulálunk mindenkinek! Most már jöhet a pihenés.

Felkészítő: Renczés Nóra

• Ünnepváró karácsonyi esztrádműsor

Nem drága ajándékok jelentik szeretetünket, hanem hogy önmagunktól mit adhatunk. Karácsonykor meggyújtjuk a képzeletbeli karácsonyi gyertyáinkat, és emlékeztetjük magunkat a szeretet fontosságára.

Szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kíván a Deáki Alapiskola!

• A XVII. Kulcsár Tibor Szavalóverseny

• A XVII. Kulcsár Tibor Szavalóversenyt november végén tartották Pozsonyban. A pozsonyi Duna utcai gimnázium szervezésében a Csemadok -székház termeiben gyűltek össze a vers- és prózamondók az ország számos szegletéből, hogy a Dékány Nikolett színművész, Kaszás Kornél rádiós műsorvezető és Nagy Ádám doktorandusz által alkotott zsűri előtt adják elő szavalataikat. A verseny kiírása szerint szlovákiai magyar költők és írók műveit kellett életre kelteni. Iskolánkból Gjergji Izabella vett részt a versenyen, aki előadásáért elismerő oklevelet kapott. Gratulálunk! Felkészítő: Renczés Nóra

• Versmondó Fesztivál

• December 14-én tartották az Anyanyelvi Napok keretén belül a Versmondó Fesztivált,amelyre felső tagozatos versmondókat vártak,akik az anyanyelvről, a szülőföld szeretetéről, a magyarságról szavaltak. A fesztiválon a vágsellyei és a galántai járás tanulói vettek részt. Iskolánkat az I.kategóriában Budai Mátyás és Bukovsky Zsófia, a II. kategóriában Gjergji Izabella és Bugár Abigél képviselte. Bugár Abigél az 1.helyet érdemelte ki előadásával, Bukovsky Zsófia a 2. helyet szerezte meg, Budai Mátyás pedig a kategóriájának 3. helyezettje lett. Minden versenyzőnknek szívből gratulálunk! Nagyon ügyesek vagytok. Felkészítő: Renczés Nóra