• Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 175. évfordulója

- ünnepi megemlékezés a Deáki Alapiskolában

"Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség!

Magyarnak lenni: nagy s szent akarat,

Mely itt reszket a Kárpátok alatt:

Ha küszködőn, ha szenvedőn, ha sírva:

Viselni sorsunk, ahogy meg van írva;

Lelkünkbe szíva magyar földünk lelkét,

Vérünkbe oltva ősök honszerelmét,

Féltőn borulni minden magyar rögre,

S hozzátapadni örökkön-örökre!"

• Oktatási-nevelési támogatás

• Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy az oktatási-nevelési támogatás összege a Magyar Kormány döntése értelmében a jövő tanévtől 100 000 Ft-ra / 260€-ra (euró-forint árfolyamtól függően) emelkedik minden magyar intézményben tanuló gyermekre.

• A Csemadok deáki alapszervezetének tagsági gyűlése

• A Csemadok deáki alapszervezete 2023.3.12-én a tagsági gyűlés keretében hivatalosan lezárta a 2022-es évet. Szìvet melengető meglepetést tartogatott az évzáró ünnepi műsora, ami az 1848/49-es forradalom és szabadságharc jegyében zajlott. A kultúrműsorban a Deáki Alapiskola tanulói is közreműködtek. Köszönjük.

• Tisztelt Szülők, Kedves Iskolabarátok!

Sok kicsi sokra megy! Az iskolánk mellett ,működő SzSz és iskolánk igazgatosága kéri, hogy éljen a lehetőséggel és adója 2% -val támogassa iskolánkat.

A szükséges nyomtatványok itt találhatók. Köszönjük!!!

• Interaktív mozgásfejlesztés

• A mai napon az 1-6.osztályosok két csoportban interaktív mozgásfejlesztésen vették részt. Különféle torna- és zsonglőreszközökkel valamilyen gyakorlatot sajátítottak el, majd zenére bemutatták tudásuk. A végén volt lehetőségük kipróbálni azt az eszközt is, amely érdekelte őket.

Új galériát helyezett a fényképalbumba

• Palacsintasütés

• Az iskola konyháján készült már mézeskalács, tiramisu, muffin, rántott sajt és sült krumpli is. Ma a palacsinta volt soron...

• Meglepetéskönyvek

• Február végén megtisztelő és kedves felajánlás érkezett Fellinger Károly költő, író részéről. Azon tanulók, akik bármelyik kötetéből előadtak egy verset vagy mesét, egy névre szóló dedikált könyvet kapnak ajándékba a szerzőtől. Édes Ábel, Laky Balázs, Bugár Abigél, Horváth Zsófia, Kunc Olívia és Szalóci András nagyon örült a meglepetéskönyvnek, ezúton is köszönik az ajándékot.

• Angol olimpiász

• dén is megrendezésre került az angol olimpiász, amelyen iskolánkat Gjergji Izabella és Šípoš Marika képviselte. Gratulálunk az eredményes részvételhez!

Felkészítő pedagógus: Mgr. Szekeres Éva

• A Tompa Mihály Országos Verseny járási döntője

• A Tompa Mihály Országos Verseny járási döntőjét március 3-án tartották Deákiban. 10 tanulónk képviselte iskolánkat az egyes kategóriákban. Arany sávos minősítést értek el: az I.kategóriában Gjergji Lilien a 2.lett, a II.kategória versmondói között Bukovský Zsófia az 1.helyen végzett, ugyancsak 1.lett a II.kategória prózamondói között Kment Zoe, a III.kategória versmondói közül az 1.helyen Bugár Abigél, a 2.helyen Šipoš Mária képviseli iskolánkat az országos elődöntőn. Ezüst sávban remekelt Rehák Linda, Molnár Anna Laura, Budai Mátyás, Gjergji Izabella és Szalóczi Boglárka. Felkészítőjük Renczés Nóra tanító néni. Mindenkinek szívből gratulálunk!

• DELERIUM FALSUS - HAMIS MÁMOR

• Deáki Község Önkormányzata mindenkit szetetettel meghív a egy vidám délutánra, amelyre 2023. március 5-én, vasárnap, 15,00 órai kezdettel kerül sor a deáki kultúrház nagytermében. Bemutatásra kerül a vezekényi GÖRBE TÜKÖR színjátszócsoport műsora: DELERIUM FALSUS - HAMIS MÁMOR címmel. Belépődíj: 2,00 €/fő. Mindenkit nagyon sok szeretettel várunk!

• Farsangi jelmezbál

• Pillanatképek a farsangi jelmezbálról

"Bál, bál, maszkabál!

Minden jelmez készen áll,

szól a nóta, messze száll:

Áll a bál, áll a bál,

áll a fényes maszkabál!"

Új galériát helyezett a fényképalbumba

• Farsangi jelmezbál 2023

• Most már biztosan jön a tavasz!

A mai délelőttöt önfeledt szórakozással töltöttük. Sajnos korábban nem tudtuk megtartani a mulatságot a gyerekek és kollégák betegeskedései miatt, de ma végre megrendezésre kerülhetett a várva várt farsangi karneválunk. Iskolásaink nagy lelkesedéssel készültek osztály és egyéni szinten is. Változatos jelmezekbe öltözve megmutatkozott a kreativitás, a humor. Sikerült mosolyt csalnunk egymás arcára. Most már biztosan jön a tavasz! Ha nem a maskaráktól, akkor a tantermekből kihallatszó vidámságtól ijedt meg a tél.

Köszönjük a Deáki Alapiskola mellett működő Szülői Szövetség áldozatos munkáját!

• Színházlátogatás

• Felső tagozatosaink Örkény István egyik legismertebb tragikomédiáját, a Tótékat tekintették meg a Komáromi Jókai Színházban. Jólesett kilépni a megszokott közegből, jól éreztük magunkat!

• Szép magyar beszéd - járási forduló

Az idei tanévben hosszú kihagyás után jelenléti formában zajlott a Szép magyar beszéd kiejtési verseny járási fordulója, amelyet 2023.2.10-én a lévai Juhász Gyula Alapiskola bonyolìtott le. A versenyzők egy előzetesen kialakított sorrend alapján három fordulóban kellett, hogy bizonyìtsanak. A Deáki Alapiskolát az 1. kategóriában Budai Mátyás képviselte. Köszönjük a részvételt.

Felkészítő pedagógus: Mgr. Fótyi Bombic Melinda

• Vendégül láttuk óvodásainkat

• Ma újra vendégül láttuk óvodásainkat, akiket az igazgatónő és a tanító nénik kísértek el egy közös játékra, kézműveskedésre. Nagyon örültünk a találkozásnak.

• "Terülj, terülj asztalkám!"

Az e heti regionális órán az 5. osztályban a disznóvágás volt a tananyag. Nemcsak beszélni, de kóstolni is szerettek volna a tanulóink. Mindenki hozhatott kóstolót, amit a hűtő, kamra adott.